yal 10pcs/lot BF350-3AA Resistive Strain Gauge 350Ω for Pressure Sensor Load Cell
Nhà Cửa & Đời Sống > Dụng cụ cầm tay > Máy bắt vít || yal 10pcs/lot BF350-3AA Resistive Strain Gauge 350Ω for Pressure Sensor Load Cell
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu yal 10pcs/lot BF350-3AA Resistive Strain Gauge 350Ω for Pressure Sensor Load Cell
100% brand new and high quality
Features:
Made of high quality material, solid, durable and good performance, long service life.
A resistive strain gauge sensor with a 350 ohm nominal resistance which varies when a force is applied.
It features simultaneous temperature self-compensation and creep compensation.
Suitable for pressure sensor, load cell and so on.
Specification:
Material: Modified Phenolphthalein, Constantan Foil.
Size: app. 4 x 7mm/0.16 x 0.28in
Color: Orange
Quantity: 1 Set
Note:
No retail package.
Please allow 0-1cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid.
Package includes:
10 x Resistive Strain Gaug
Hình ảnh sản phẩm